Úspěchy školy

2. místo v celostátní literární soutěži

Dne 16. května 2022 se konal 24. ročník celostátní literární a recitační soutěže Macharův Brandýs. Literární soutěže, ve které jsme měli své dvě zástupkyně, se celkem zúčastnilo přes 40 žáků a žákyň základních škol. Vyhlášení probíhalo jako tradičně na zámku v Brandýse nad Labem. Po prezenci děvčata Ninu Kropáčkovou a Doubravku Pechovou (obě 7.C) čekalo autorské čtení, ve kterém musela přečíst část svého díla nejen před porotou, ale také před ostatními účastníky literární soutěže. Poté všechny čekala soukromá prohlídka zámku s kastelánem a krátká pauza na oběd, při které si účastníci mohli pohovořit nejen mezi sebou, ale dokonce i se samotnou odbornou porotou, která jejich díla hodnotila. Ve 14:00 začalo slavnostní vyhlášení soutěže za doprovodu slavnostních fanfár v kapli na brandýském zámku. Nina Kropáčková obsadila ve své kategorii 6.-9. tříd úžasné druhé místo. Doubravka Pechová získala jako jediná ze všech účastníků cenu knihovny Eduarda Petišky. Děvčatům velmi gratulujeme a doufáme, že je budou při psaní doprovázet i další úspěchy.

Lucie Černohorská