Úspěchy školy

Svět očima dětí - 2. místo v celostátní soutěži

Dne 10. září 2022 proběhlo vyhodnocení 19. ročníku celostátní soutěže Svět očima dětí. Tuto soutěž pořádá Ministerstvo vnitra České republiky a je zaměřená na prevenci negativních jevů ve společnosti. V letošním roce do soutěže dorazilo neuvěřitelných 2155 prací a zapojilo se celkem 478 subjektů (mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy i dětské domovy). Pro vyhodnocení všech prací se sešla hodnoticí komise odboru tisku a PR, která ocenila celkem 100 žáků. Komise ohodnotila kresby, 3D díla, audiovizuální práce a práce literární ve všech třech kategoriích.
V kategorii žáků 2. stupně ZŠ se na krásném 2. místě umístilo video žákyň 9.A  na téma "Stop šikaně", které vytvořily v předmětu informatika pod vedením p. uč. Petra Hlinky. Slavnostního předávání se v Praze zúčastnily úspěšné autorky Sabina Sauerová, Lucie Sedláková, Karolína Vávrová a Tereza Brožková jako náhradnice za Alenu Vyskočilovou.
Blahopřejeme ke krásnému ocenění.
Kateřina Sobotková