Úspěchy školy

2. místo v celostátní amatérské filmové soutěži Antifetfest

Dne 11. října jsme se vydali do Prahy, kde se v Lucerně konalo celostátní finále amatérské filmové soutěže Antifetfest. Tento festival má za cíl upozornit na různá riziková chování ve společnosti. Do finále postoupilo v kategorii základních škol celkem 15 filmů, ve kterých se objevila například témata jako šikana, kyberšikana, závislost na mobilu, alkoholismus či sexting. I my jsme měli své želízko v ohni - film Sebeláska, který natočili žáci 8.C. Během dne byly všechny finálové filmy promítnuty před plným sálem na velkoformátové obrazovce. Před každým snímkem moderátor představil realizační tým, který si svůj film několika větami uvedl. V Lucerně panovala velmi přátelská atmosféra - všechny týmy si navzájem fandily a odměňovaly snímky bouřlivým potleskem. Dopoledne nám zpříjemnilo i několik zajímavých tanečních vystoupení. Odpoledne jsme již netrpělivě čekali na vyhodnocení. Po zhlédnutí všech snímků jsme museli konstatovat, že konkurence je opravdu veliká - o to větší radost máme z krásného 2. místa. Celý den jsme si moc užili a již se těšíme na další ročník Antifetfestu.

Monika Cieślik a 8.C