Úspěchy školy

Vítězství ve finále středočeského krajského kola florbalového ČEPS Cupu

Ve středu 26. ledna  se v hale TJ Kobylisy konalo finále chlapců Středočeského kraje florbalového ČEPS Cupu. Naše družstvo do něj postoupilo díky vítězství v okresním kole pod vedením Václavy Petráskové. Kvůli omluvenkám z důvodu nemoci nebo účasti na škole v přírodě na finálové kolo vyrazil pod vedením Petra Hlinky pouze pětičlenný tým chlapců ve složení: Šimek Jakub a Panuška Antonín z 5.B, Houška Marek z 5.A, Dušánek Jáchym ze 4.A a  Beran Tadeáš ze 3.C.
Ve finálovém kole na nás čekaly tyto týmy: ZŠ Mukařov, ZŠ a MŠ Kounov a ZŠ Sedlčany. Naši chlapci měli pouze jednoho hráče na střídání, proto jsme se soustředili především na taktický a týmový výkon. Do každého zápasu jsme nastoupili s tím, že budeme hrát ze zabezpečené obrany, mluvit na sebe a bojovat jeden za druhého. Všichni kluci odvedli skvělou práci a na hřišti ze sebe vydali maximum. V prvním utkání jsme narazili na ZŠ Kounov. Po první polovině utkání svítil na tabuli stav 2:2. V druhé polovině jsme se ještě více semkli a dostali se do vedení 4:2, které jsme v poslední minutě zpečetili gólem na 5:2 a připsali si tak velmi důležité první tři body. Ve druhém utkání jsme se střetli s výběrem ZŠ Mukařov a dalším skvělým a poctivým výkonem jsme dokázali zvítězit 4:1. V posledním utkání jsme nastoupili proti výběru ZŠ Sedlčany. Na našich chlapcích už byla vidět únava z předchozích zápasů, přesto však dokázali ze sebe vydat poslední zbytky sil a nechali na hřišti všechno. Po první půlce byl stav 1:1. Utkání bylo velmi vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách.  V polovině druhé půle jsme po krásné kombinační akci vstřelili gól na 2:1 a toto vedení už jsme do konce utkání nepustili. Chlapci se semkli a v utkání zvítězili 2:1. Díky tomuto výsledku jsme celý turnaj ovládli a mohli se tak radovat z postupu do republikového finále!