Úspěchy školy

Úspěch v celorepublikové robotické soutěži VEX IQ Ringmaster Challenge

Poslední týden školního roku 2018/2019 se tým našich šikovných žáků ještě stihl zúčastnit celorepublikové robotické soutěže VEX IQ Ringmaster Challenge. Soutěž se konala 25. června 2019 v pražských Letňanech a tým ve složení Filip Brož, Sebastián Vacek (oba 9.A) a Matyáš Zeman s Danielem Novákem (oba 8.C) obsadil krásné 12. místo z celkového počtu 33 týmů.
Soutěžní klání bylo vyvrcholením několikaměsíční práce, při které hoši svého robota postavili úplně od základů tak, aby splňoval kritéria a mohl být připuštěn do soutěže, ale zároveň musel být schopný splnit náročné úkoly. Robotická soutěž je určena týmům základních škol a jiných školských zařízení v ČR. Jejím tématem pro rok 2018/2019 bylo sbírání, přesun a umístění prstenců do různých cílových prostorů s různou bodovou hodnotou. Tým naší školy se zúčastnil následujících výzev:
Skupinová výzva – pro dva týmy = dva roboty. Během jednoho minutového zápasu mají dva týmy za úkol spolupracovat a získat společně co nejvíce bodů. Při skupinové výzvě oba týmy ovládají své roboty pomocí dálkových ovladačů.
Výzva dovedností robota – je hra pro jeden tým = jednoho robota, cílem je opět řídit robota dálkovým ovládáním a získat co nejvíce bodů během minutového intervalu.
Výzva programování robota – je hra pro jeden tým = jednoho robota. Cílem je naprogramovat robota tak, aby se uměl samostatně pohybovat po herní ploše a nasbíral co nejvíce bodů.
Celý den jsme si opravdu užili a již se těšíme na další ročníky soutěže.
Mgr. Monika Cieślik