Úspěchy školy

3. místo v celorepublikovém finále Antifetfestu

Ve dnech 16. – 17. 10. 2019  se v Lomnici nad Popelkou uskutečnilo finále celorepublikové amatérské filmové soutěže Antifetfest, ve kterém měla i naše škola své želízko v ohni – META TEAM ve složení M. Vlašaná, E. Běhunková, T. Křížková a A. Popková, který reprezentoval Středočeský kraj se snímkem „Chudinka“. Ten pojednává o šikaně a o poruchách příjmu potravy. Dvoudenní finále proběhlo ve velmi přátelském duchu – každý tým představil sebe, své město, školu a v neposlední řadě i soutěžní snímek. To vše se odehrávalo v lomnickém kině, které se svým speciálním ozvučením patří k nejmodernějším kinům v České republice. Měli jsme také možnost prohlédnout si lomnický zámek, zasnít se při poslechu akustického koncertu a potěžkat si sochu Českého lva. Tu nám přinesl ukázat scénárista Petr Pýcha, který ji získal za scénář k filmu Všechno bude. META TEAM ve finále obsadil skvělé 3. místo, což je ve velké konkurenci soutěžních snímků obrovský úspěch. 


Mgr. Monika Cieślik