Aktuality

Okresní kolo ve florbale - Čeps cup - 1. místo

Ve středu 20. 12. 2023 se konalo ve sportovní hale na Dobříši okresní kolo turnaje Čeps cup ve florbale. Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ve složení Tadeáš Beran, Matěj Černý, Boris Záruba, Jakub Schneider, Matyas Sosík, Jan Švehla, Tomáš Houska, Jakub Dušek,
Jakub Elkčner a Vítek Novák.
Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny. Náš tým se ve skupině A utkal se ZŠ Nečín a se ZŠ Petrovice. První zápas se ZŠ Nečín byl velmi napínavý až do úplného konce. Rozhodující gól padl až v posledních sekundách utkání a kluci zvítězili 4:3. Ve druhém utkání se družstvo utkalo se ZŠ Petrovice. Od začátku se kluci do soupeře opřeli a brzy soupeři gólově odskočili. Celé utkání si pohlídali a nad soupeřem vyhráli vysoko 9:1.
Tímto vítězstvím se posunuli do semifinále a čekali na ostatní zápasy a na svého semifinálového soupeře. V prvním semifinále se nakonec odehrálo malé derby s 2. ZŠ Dobříš. Tým chtěl postoupit do finále, a proto se do soupeře pustil hned od úvodního vhazování. Ve hře hoši předváděli velmi pěkné kombinace a skvělou střelbu. Nakonec utkání vyhráli jednoznačně 7:2 a posunuli se do finále. Zde jsme narazili na velmi silný tým ZŠ Sedlčany. Zápas byl ozdobou celého turnaje. Padlo v něm celkem 14 gólů a utkání skončilo remízou 7:7. O vítězi
nakonec rozhodovaly nájezdy. Z každého týmu byli vybráni tři hráči. Naši kluci své nájezdy proměnili, ale soupeři se to nepodařilo a utkání skončilo 8:7 pro nás. Tímto vítězstvím si kluci zajistili první místo v okrese a postup do krajského finále.
Všem hráčům blahopřejeme k postupu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
Pavel Hadraba

 WhatsApp Image 2023 12 21 at 17.02.18

1703171377330