Aktuality

Logická olympiáda 2023

Zveme všechny žáky naší školy k účasti v soutěži Logická olympiáda pořádané Mensou ČR. V roce 2023 proběhne již 16. ročník této soutěže, do které se již tradičně zapojujeme. Soutěž Logická olympiáda je unikátní tím, že v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz (zde také najdete další informace o průběhu soutěže). Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test základního kola. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2023. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.