Aktuality

3. místo v okresním kole basketbalu

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 se v Příbrami uskutečnilo okresní kolo basketbalu dívek 6. – 7. tříd. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Evelína Kujanová, Sára Rajská, Stela Hemerlová, Simona Hrazdírová 7.B, Veronika CHourová7.A, Anna Jarůšková, Johana Holá, Nikola Šantorová, Nela
Uldrychová 6.A a Adriana Vodičková 6.B. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny A společně se ZŠ 28. října Příbram, ZŠ Nečín, ZŠ Školní a ZŠ Jiráskovy sady.
V prvním zápase se dívky utkaly se ZŠ 28. října. Tento zápas dívky zvládly a soupeřky porazily 18:6. Ve druhém zápase nastoupil proti ZŠ Nečín. I tento zápas se družstvu vydařil a vyhrálo 24:4. V dalším utkání dívky čekal silný soupeř a favorit skupiny ZŠ Školní. I přes velké nasazení a bojovnost družstvo svým soupeřkám nakonec podlehlo 14:6. Po této prohře nás čekal poslední a rozhodující zápas se ZŠ Jiráskovy sady, který rozhodoval o dalším působení družstva v turnaji. Děvčata se nevzdávala a bojovala do poslední vteřiny. Nakonec se jim podařilo soupeřky porazit velmi těsným rozdílem 4:2 a zajistit si druhé postupové místo ve skupině. V semifinále se družstvo utkalo s vítězem skupiny B a favoritem soutěže ZŠ Březové Hory. Dívky bojovaly, ale soupeřky nedokázaly porazit. Nakonec utkání skončilo vítězstvím ZŠ Březové Hory 30:4. Po tomto utkání čekala děvčata na svého soupeře, který vzešel z druhého semifinále. V posledním zápase tohoto turnaje se nakonec utkaly se silným týmem
ZŠ Pod Svatou Horou. Dívky bojovaly od začátku, dobře bránily a soupeřky nepouštěly do žádných akcí. Zápas byl velmi napínavý a vyčerpávající. Nakonec se dívkám jejich bojovnost vyplatila a soupeřky porazily 12:4. Tímto vítězstvím si nakonec zajistily krásné 3. místo v okrese.
Všem hráčkám gratulujeme k úspěchu a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.

 Ve středu 20.3. 2024 se družstvo naší školy ve složení Marek Houška, Viktor Marek, Vincent Budinský 7.A, Adam Simuna, Antonín Panuška, Václav Holý, Filip Jedlička 7.B, Vojtěch Melša, Adam Čanda 6.C a David Sudík 6.A okresního kola basketbalového turnaje chlapců v Příbrami. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Naše družstvo se ve skupině postupně utkalo se ZŠ Školní, ZŠ Rožmitál, ZŠ Pod Svatou Horou a ZŠ Jiráskovy sady. Prvním zápase se ZŠ Školní naše družstvo po velkém boji nakonec prohrálo 14:9. Ve druhém zápase se kluci utkali se ZŠ Rožmitál, kde se jim podařilo zvítězit poměrem 15:0. Třetí zápas byl pro družstvo velmi důležitý. Přestože se kluci snažili a bojovali, nepodařilo se jim soupeře přehrát a prohráli 13:7. V posledním zápase kluci porazili ZŠ Jiráskovy sady. Po dvou výhrách a dvou prohrách nakonec družstvo obsadilo dělené 6. –7. místo v okrese. Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Pavel Hadraba

 4700b2a5 bcfe 4c98 b88e cc55aac55eaa

af09c4d2 ac00 495b ba49 02b35dd345ee