Akce školní družiny

Ukázka policejního psa

Ve středu 3.6.2020 uspořádala Městská policie Dobříš ukázku z praktického použití služebního psa, kterou předváděl pro děti z naší školní družiny 1. ZŠ Dobříš Bc. strážmistr Václav Svoboda.

Po přesunu na parkoviště k zámeckému parku nás přivítali strážníci městské policie se služebním autem a psem jménem Paganini.

Děti zhlédly bezchybnou ovladatelnost psa, aportování a reakce na posunkové povely psovoda. Dále probíhala pachová identifikace předmětů, do které se zapojily i děti. Pejsek Paganini vyhledával označený předmět mezi oblečením dětí. Poslední ukázkou byla modelová situace, kdy psovod prováděl kontrolu totožnosti osoby. Figurant, který představoval pachatele, strážníka neustále napadal. Děti viděly nutnou a velmi razantní obranu psovoda služebním psem. Po ukázce děti kladly spoustu otázek, které jim psovod Bc. strážmistr Václav Svoboda velmi ochotně zodpověděl.

Po návratu do školní družiny byly děti plny dojmů a nakreslily strážníkům a pejskovi krásné obrázky. Druhý den, jako poděkování jsme předali strážníkům Městské policie Dobříš obrázky a pamlsky pro Paganiniho. Dětem se dostalo zpětného poděkování od zástupkyně velitele MP Dobříš Strž. Aleny Kovaříkové.

Všem pořadatelům moc děkujeme

vychovatelky ŠD T. Hejnová, M. Šafránková