Akce školní družiny

Sněhuláci pro Afriku

Děti v Africe si nikdy nepostaví Sněhuláka, mnohé z nich se ani nedostanou do školy. Naše školní družina se zapojila do benefiční kampaně Sněhuláci pro Afriku. Vyprávěním a vyhledáváním informací i obrázků jsme se blíže seznámili s africkou zemí Gambií. Africké děti se často nemohou účastnit pravidelné školní docházky, neboť vzdálenost školy bývá překážkou. Výtěžek z této akce podpoří dostupnost školní docházky pro děti v Gambii tím, že jim budou dodána k užívání kola, která jim pomohou tuto překážku překonat. My jsme si v letošní zimě sněhuláka také nepostavili, zato jsme si je vyrobili z mnoha různých materiálů. Při koulování a soutěžení s novinovými koulemi si děti také užily mnoho zábavy.

Další informace o  projektu naleznete zde.