Úspěchy školy

Soutěž Matematický klokan

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena v devadesátých letech minulého století. První ročník se konal ve Francii, pak se soutěž rozšířila do zemí Evropy a i na další kontinenty. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Soutěží se
ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, obvykle v pátek ve třetím březnovém týdnu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Naše škola se soutěže pravidelně zúčastňuje již skoro 20 let. Zpočátku v kategorii Klokánek (4. - 5. třída ZŠ) a nyní již několik let i v nově vzniklé kategorii Cvrček (2. - 3. třída ZŠ). V letošním roce soutěž probíhala u nás ve škole online.

V kategorii Cvrček se na 1. místě ve škole a zároveň i v okrese Příbram a i ve Středočeském kraji s největším ziskem možných bodů umístili:
Jan Štarman 2. B, Jindřich Kuželka 3. A, Kateřina Lorencová a Pavel Skalický ze 3. C.
V kategorii Klokánek se na 1. místě ve škole a zároveň i v okrese Příbram a i ve Středočeském kraji s největším ziskem možných bodů umístili: František Fruhwirth a Šimon Pecka z 5. A. a stejně tak i na 3. místě Daniel Karas z 5. C.

Všem žákům děkujeme za účast v soutěži

Mgr. Eva Cacková

cv