Úspěchy školy

Macharův Brandýs - speciální cena v celostátní soutěži

Ráno 29. 5. 2023 jsme musely být brzy ráno na autobusové zastávce, abychom mohly odjet na soutěž. V 6:50 byl odjezd autobusu z Dobříše. Po hodině jízdy jsme dorazily do Prahy a přestoupily jsme na metro. Na zastávce Černý Most jsme vystoupily a v malém snídaňovém bufetu jsme se občerstvily. Čekala nás jízda už jen jedním autobusem a byly jsme na místě.
Zámek působil velmi příjemně a útulně. Všichni se měli rozdělit na dvě skupiny – recitační soutěž a autorské čtení. Všichni z naší školy patřili do druhé skupiny. Po zahájení začalo autorské čtení, první na řadě byla první kategorie – nejmladší děti. Po malé pauze, když děti dočetly své příběhy, přišla na řadu druhá kategorie – děti našeho věku. Myslím, že se nám autorské čtení povedlo a porotu i diváky jsme zaujaly. Když naše kategorie dočetla příběhy, byla malá pauza a přišla na řadu třetí kategorie – nejstarší. Když všichni dočetli, začala pauza o délce jedné a půl hodiny. Během ní jsme se mohli zúčastnit prohlídky zámku nebo si někam dojít na oběd, někteří stihli obojí.
Ve 14:30 začalo slavnostní vyhlášení. Nejdříve se vyhlásila recitační soutěž, poté až ta, které jsme se zúčastnily - literární soutěž. Nina Kropáčková z 8. C vyhrála speciální cenu zámku Brandýs nad Labem. Po vyhlášení jsme šly na autobus směr Černý Most, odkud jsme jely metrem a poté i autobusem na Dobříš. Domů jsme dorazily kolem 18:30.
I přes to, že cesta byla dlouhá, určitě stála za to. I když se některým z nás nepodařilo vyhrát, odnesly jsme si cenné zážitky a zkušenosti. Celou soutěž jsme si moc užily.
Za seminář Tvůrčího psaní: Tereza Lakomá a Johana Kujanová - 8. A, Monika Landová a Denisa Smrčinová - 8.B