Úspěchy školy

1. místo v krajském finále Poháru FAČR

Po úspěchu v okresním kole Poháru FAČR se družstvo naší školy ve složení: Štěpán Kvapil, Jakub Doležal, Lukáš Pavrovský, Tobiáš Rezek, Matyáš Karas, Lukáš Dekastello, Tomáš Hrazdíra, Václav Ulrych, Filip Šantora, Václav Schneider, Tobias Mohamed, Václav Holý, Marek Houška, Vojtěch Melša, Adam Čanda a Matyáš Durdil zúčastnilo krajského finále.
Ve skupině se sešli vítězové okresních kol ZŠ Dobříš, ZŠ Slaný, ZŠ Kralupy nad Vltavou, ZŠ Pečky, ZŠ Benátky nad Jizerou.
Hrálo se systémem každý s každým. V prvním zápase jsme se utkali se ZŠ Kralupy nad Vltavou. Kluci se do soupeře opřeli hned od začátku. Svojí výbornou a přesnou hrou se brzy ujali vedení. Během hry svůj tlak na soupeře neustále zvyšovali a dovedli zápas do vítězného konce poměrem 4:0. Hned po skončení zápasu a po krátké přestávce nastoupili proti dalšímu soupeři, a to ZŠ Pečky. I v tomto utkání se brzy ujali vedení. Poté na krátkou dobu převzal iniciativu soupeř a snažil se o vyrovnání. Náš tým nic takového soupeři nedovolil. Ke konci utkání se
nám podařilo zvýšit vedení a porazit tak soupeře 2:0. Ve třetím a nejtěžším zápase nás čekala ZŠ Benátky nad Jizerou. I v tomto zápase
chtěli kluci zvítězit, ale soupeř hrál velmi dobře. Postupem času náš tým vytvářel svojí hrou velký tlak na soupeře, ale vstřelit branku se nepodařilo. Zápas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 0:0. V této chvíli měly oba týmy shodný počet bodů. O vítězi turnaje rozhodovaly
poslední dva zápasy. ZŠ Benátky svůj zápas prohrála. Náš tým se v posledním zápase utkal se ZŠ Slaný. V utkání jsme rychle vstřelili první branku a ujali se vedení. Soupeř hrál velmi dobře a snažil se o vyrovnání. Naši kluci ale hráli skvělý fotbal. Přidali další góly a vyhráli zápas 4:0.
S celkovou bilancí tří výher, jedné remízy a skórem 10:0 obsadili celkově první místo v krajském finále a zajistili si tak postup do republikového finále, které se uskuteční na jaře.
Celému týmu děkujeme za výtečnou reprezentaci školy a gratulujeme k senzačnímu postupu do republikového finále.
Pavel Hadraba
Petr Hlinka