Žáci ,,Starky“ vicemistři ve flag fotbalu!

V pátek 9.6.2023 proběhl v Příbrami na hřišti Spartaku turnaj ve flag fotbalu (bezkontaktní forma amerického fotbalu).
Turnaje se zúčastnilo sedm týmů, a proto všichni byli rozděleni do dvou skupin – skupina A: ZŠ Březové Hory, ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ Dobříš; skupina B: ZŠ pod Svatou Horou, ZŠ Bratří Čapků, ZŠ Nečín, ZŠ 28. října. Z každé skupiny postupovaly první dva týmy tabulky do semifinále.
První zápas náš tým odehrál proti žákům z Březových Hor. V tomto zápase jsme však nezvládli tlak, který na nás žáci Březových Hor vyvíjeli a nezvládli jsme udržet tempo, které nastavili. Zápas jsme bohužel i přes veškerou snahu prohráli s výsledkem 31:12.
Druhý zápas ve skupině byl pro nás velmi důležitý – rozhodovalo se, zda do semifinále postoupíme my, či žáci ZŠ Jiráskovy sady. V tomto zápase kluci nezaváhali, a tak jsme vyhráli 19:13. Pak následovalo čekání na výsledky druhé skupiny, abychom zjistili našeho dalšího soupeře.
V semifinále jsme narazili na první tým tabulky z druhé skupiny – ZŠ pod Svatou Horou. Kluci sesbírali poslední zbytky sil a vybojovali další cenné vítězství, které rozhodlo o tom, že jsme postoupili do finále celého turnaje. Ve finále jsme se znovu setkali se žáky ZŠ Březové
Hory. Kluci si šli poslední zápas po celém náročném dopoledni plného běhání a sluníčka hlavně užít, vymýšleli si své vlastní taktiky a hry, hodně rychle se učili od soupeřů, za což jim patří obrovská poklona. Ve finálovém zápase jsme bohužel opět žákům z Březových Hor podlehli, z čehož jsme ale vůbec nebyli zklamaní, protože to pro nás znamenalo krásné druhé místo na turnaji. Tím jsme překonali naše loňské maximum, kdy jsme vybojovali třetí místo.
Je důležité zmínit, že všechny zápasy byly velmi vyrovnané a rozhodně se bylo na co koukat. Všichni hráči předváděli výborné výkony, které vedly mnohokrát až k infarktovým stavům nás, vyučujících a dozorů. Všem zúčastněným, pořadatelům a fanouškům patří velké díky za skvělý den s tímto výjimečným sportem plného zvratů a fair play.
Složení našeho týmu: Filip Šantora 7.B, Nikolas Kéry 8.A, Jakub Doležal, Petr Knejzlík, Štěpán Kvapil, Lukáš Pavrovský, Tobiáš Rezek (všichni 8.C), Jan Černý, Lukáš Micka, Ondřej Schneider (všichni 9.A), Jonáš Marek 9.B
Žákům moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.
Lucie Černohorská