Třídy 2. B a 8. A uspěly v literárně-výtvarné soutěži „Neházej Fryntu do žita!“

Městská knihovna Dobříš pořádala celostátní literárně-výtvarnou soutěž věnovanou českému básníku Emanuelu Fryntovi pod názvem „Neházej Fryntu do žita!“
Třída 2. B vytvořila leporelo, které děti zhotovily na základě Fryntových básní. Také žáci z 8. A se seznámili s milými a úsměvnými básněmi tohoto autora a za hlavní námět si společně zvolili báseň Sandály. Následně každý jeden vyrobil a doplnil ho básní, tak vznikla sbírka krásných sandálů a
nápaditých básniček. V soutěži za tyto práce žáci obou tříd získali zvláštní ceny za kolektivní dílo. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo v knihovně 8. 6. 2023, kde výhercům pogratulovala ilustrátorka a autorka komiksů Toy Box. Vše probíhalo v milé atmosféře za doprovodu kytary a zhudebněných Fryntových básní.
Vendula Petrásková a Jana Universalová

Na krásném 5. místě se umístil žák 4. A Boris Záruba se svou ilustrací k básni Myš domácí.
Barbora Borovičková