Školní kola matematických soutěží

V průběhu října se uskutečnilo školní kolo Logické olympiády. Tato soutěž je pořádaná Mensou České republiky  a je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. V kategorii A2 (2. ročníku) byl nejúspěšnějším řešitelem Roman Štajmar ze 2.B. V kategorii  A (3. - 5. ročníku) dosáhl nejlepšího umístění Samuel Kadlec ze 3.A a v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) byl z našich žáků nejlepší Filip Hemerle.
V úterý 2. listopadu se konalo školní kolo Pythagoriády. Do této matematické soutěže se zapojilo celkem 52 žáků druhého stupně. V kategorii 6. ročníku byli nejúspěšnějšími řešiteli David Faiereisl ze 6.A a Matyáš Fulín ze 6.C, kteří postupují do okresního kola. V kategorii 7. ročníku zvítězili Tomáš Kubeček ze 7.B a Karolína Grmelová ze 7.C, v kategorii 8. ročníku Tereza Šafaříková z 8.A a Jan Pernica z 8.B a v kategorii 9. ročníku předvedla nejlepší výsledek Natálie Thumová.
Blahopřejeme.

Kateřina Sobotková