Aktuality

Robotika - školení pedagogů z jihočeského kraje

V pátek 1. října zavítali do našeho školního robotického centra kolegové ze středních škol a gymnázií z jihočeského kraje, aby se dozvěděli více o možnosti práce s robotickými hračkami. Připravili jsme pro ně praktický workshop, během kterého se seznámili s několika základními typy robotických hraček a stavebnic, které na naší škole používáme. Kolegům jsme představili složitější stavebnice VEX IQ či například mBoty a jejich možné využití ve výuce. Nejvíce je ovšem zaujali naši nejvytíženější roboti - ozoboti. Během praktického workshopu se je naučili programovat pomocí barevných kódů i pomocí blokového programovacího jazyka v online prostředí. Do svých domovských měst odjeli s velkým množstvím tipů a pracovních listů, které mohou při výuce použít. Workshop se nesl v uvolněné a přátelské atmosféře a jak školící, tak účastníci si ho velmi užili.
Monika Cieślik