Aktuality

První a druhé místo ve florbalovém turnaji

Ve středu 10. listopadu se uskutečnil turnaj 6. a 7. ročníků, které byly rozděleny do dvou skupin. Z každé skupiny do play off postupovaly první dva týmy, které si zahrály o postup do finále. V první skupině spolu s námi byla družstva: Gymnázium Příbram a ZŠ Jiráskovy sady. Druhou skupinu tvořily týmy: ZŠ Březové Hory, ZŠ Bratří Čapků, ZŠ Školní a ZŠ Sedlčany. Naše škola se nejprve střetla s týmem ZŠ Jiráskovy sady. Poctivým týmovým výkonem založeném na vzájemné obětavosti a bojovnosti jsme zvítězili 2:0 a získali tak velmi důležité tři body do tabulky. Druhý zápas jsme odehráli proti výběru Gymnázia Příbram, který jsme opět po skvělém týmovém a taktickém výkonu porazili 3:1. Díky tomuto vítězství jsme věděli, že do boje o finále půjdeme z prvního místa ze skupiny. V semifinále jsme se střetli s favorizovaným výběrem ZŠ Bratří, který měl ve svém středu hned několik hokejistů z místního klubu. Utkání mělo od začátku strhující tempo a šance se objevovaly na obou stranách. Utkání jsme nakonec zvládli a zvítězili 2:0, mohli jsme se tak těšit na finálový souboj proti fyzicky skvěle připravenému týmu ZŠ Březové Hory. Finálové utkání bylo vyrovnané až do konce, šance se přelévaly ze strany na stranu a oba týmy měly blízko ke vstřelení prvního gólu. Naši kluci dávali do utkání maximální úsilí a po celý čas drželi s protihráči krok i po fyzické stránce. Utkání po základní hrací době skončilo bez branek a následovalo pětiminutové prodloužení formou náhle smrti. Nakonec se štěstí přiklonilo k týmu Březových Hor, kterému se podařilo vstřelit branku minutu před koncem prodloužení a v utkání zvítězit. Naši kluci kromě výsledného druhého místa získali i diplom pro nejlepšího brankáře celého turnaje.

Sestava: Tobiáš Rezek, Lukáš Pavrovský, Václav Pernica, David Machek, Štěpán Kvapil, Petr Knejzlík, Jakub Doležal - 7.C, Tomáš Hrubý, David Dufek - 6.B, David Faiereisl, Šimon Pecka, Antonín Fejk - 6.A

Ve čtvrtek 11. listopadu se proti sobě postavily výběry 8. a 9. ročníků, které byly rozděleny do dvou skupin. Systém turnaje byl stejný. V první skupině s námi byla družstva: ZŠ Březové hory A, ZŠ Školní a 1. ZŠ Sedlčany. Druhou skupinu tvořily týmy ZŠ Březové Hory B, ZŠ Bratří Čapků, Gymnázium Příbram a 2. ZŠ Sedlčany. Naše škola se hned v prvním utkání střetla s týmem ZŠ Březové Hory A a už od první minuty bylo znát, že zápas bude velmi vyrovnaný a také vyostřený. Utkání jsme po skvělém taktickém a týmovém výkonu zvládli a zvítězili 4:2. Díky tomuto vítězství získali kluci potřebné sebevědomí, které se projevovalo po celý zbytek turnaje. Ve druhém utkání jsme porazili výběr ZŠ Školní 3:1 a opět jsme směřovali k prvnímu místu ve skupině. Třetí a poslední utkání skupiny jsme odehráli proti výběru 1. ZŠ Sedlčany, které jsme po dalším skvělém a přesvědčivém výkonu vyhráli 3:0 a upevnili si tak jistotu prvního místa ve skupině. V semifinále jsme se střetli s výběrem ZŠ Březových Hor B. V utkání jsme měli od začátku velkou střeleckou převahu, ze které jsme  vytěžili pouze jeden vstřelený gól, který ovšem zápas rozhodl. Po vítězství 1:0 jsme se mohli těšit na finále. V něm jsme se utkali s výběrem 2. ZŠ Sedlčany a přesvědčivým výkonem jsme zvítězili poměrem 5:1. Hoši podali perfektní výkon a ani v jednom utkání nepoznali pachuť porážky. Díky tomu jsme si domů odvezli pohár za 1. místo v turnaji a individuální ocenění pro nejlepší hráče turnaje.

Sestava: Matyáš Bartoň, Matouš Měrka, Patrik Šafranko - 8.C, Ondřej Panuška - 8.B, Lukáš Micka - 8.A, Tadeáš Stibor, Tomáš Koten, Matyáš Lohr - 9.A, Vojtěch Dragoun, Tomáš Obermajer, Karel Vejvoda 9.B.