Aktuality

Projektový den s pojízdnou učebnou techniky 

Dne 29. 9. 2021 k nám z Brna zavítala perfektně vybavená pojízdná učebna techniky FabLab Experience - návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních strojů a technologií. Společnost FabLab Brno ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu připravili pro vybrané žáky 6. - 9. ročníku naší školy velmi zajímavý a přínosný workshop, jehož hlavním tématem byl 3D tisk a orientace v kyberprostoru. Žáci se seznámili se základními bezpečnostními principy, které je potřeba dodržovat, aby na internetu byli v bezpečí. Také poznali pojmy jako kybergrooming, malware, cracker, hacker či kyberšikana. V pojízdné učebně techniky jsme měli možnost obdivovat například elektronový mikroskop, modelovací frézku, laserovou řezačku, robotické rameno, různé druhy 3D tiskáren, řezací plotter a termolis. Všichni žáci si v programu Tinkercad vymodelovali klíčenku se svým jménem, kterou si následně na 3D tiskárně vytiskli, a měli tak možnost vidět celý proces vzniku produktu z původního plastového filamentu.
I v odpoledních hodinách jsme pojízdnou učebnu techniky  využili naplno - pozvali jsme kolegy z ostatních škol, kteří s námi absolvovali workshop o 3D tisku.
Celý projektový den byl velmi přínosný, žáci byli z objevování nových technologií velmi nadšeni a určitě si nově nabyté poznatky a zkušenosti přenesou do každodenního života.
Monika Cieślik