Prevence v dubnu

V dubnu jsme realizovali prevenci na naší škole prostřednictvím por. Bc. Moniky Schindlové, DiS., preventistky Policie ČR. Pro páté třídy byla připravena dopravní výchova, v šestých třídách bylo představeno téma týkající se sociálních sítí a rizik, s kterými se můžou děti setkat. V osmých třídách si s dětmi povídala o trestní odpovědnosti mladistvých. Žáci se dozvěděli, že od 15 let jsou trestně odpovědní a co přesně to pro ně znamená. Paní policistka na mnoha případech z praxe vysvětlila, co je trestný čin a jaké nám za to hrozí postihy. Tak například posprejování zdi je trestným činem poškozování cizí věci, i kdybychom na ni namalovali jen jednu čáru. Hodně se mluvilo i o drogové problematice-jak se drogám vyhnout, na jaké drogy v současnosti můžeme narazit, jaké mají účinky a co rozhodně nedělat, abychom nemohli být obviněni ze spoluúčasti na distribuci. Byli jsme taktéž seznámeni se statistikami trestných činů na Příbramsku. Všechny besedy byly velmi poučné a žáci si z nich odnesli spoustu nových informací.
Eva Skalická

policie