Pasování prvňáčků na čtenáře

Stejně jako každý rok se i letos (v pondělí 31. ledna 2022) konalo slavnostní předávání vysvědčení žákům prvních tříd v Městské knihovně Dobříš, která si pro prvňáčky připravila veselý a zajímavý program. „Pasování na čtenáře“ bylo narušeno příchodem dvou „negramotných“ a zlobivých rytířů. Písmenková královna je musela rázně usměrnit, aby mohl program pokračovat. Každý žák si vyzvedl vysvědčení u své paní učitelky, která byla Písmenkovou královnou pasována na Učitele písmen a obdržela pro své děti knihu Pověsti z Dobříšska. Prvňáčkové před královnou poklekli a byli pasováni starobylým mečem na čtenáře. Poté převzali od Písmenkové tety certifikát a od rytíře perníček s počátečním písmenkem svého jména, průkazku do knihovny na rok zdarma a pár drobných dárečků. Celý program se všem velice líbil.
Učitelky a žáci prvních tříd

Fotografie naleznete zde.