Aktuality

Lesní pedagogika na Stožci

Ve středu 20. října jsme odjeli na Stožec. Zde nás pan Ing. Jakub Mácha provedl lesem a zároveň nám mnoho nového ukázal a naučil. Už víme, že se stromy dožívají více let než lidé, že nyní zasazené stromy jsou určené našim dětem a vnoučatům, že i z mokré březové kůry rozděláme oheň, že nemáme ničit přírodu, nic odnášet, zahazovat odpadky, nekřičet a rozdělávat oheň, že nejtvrdší dřevo má habr, nejměkčí dřevo je smrkové a nejvíce využívané, že stromy chrání půdu, umožňují nám dýchat, zbytky stromů jsou důležité pro život hmyzu a ptáků, už víme, jak se značí přírodní rezervace
a i stezka pro koně, že některé stromy jsou označeny jako semenáče, že přírodní rezervace na Stožci je stará skoro 100 let, že pro stromy je nepřítelem lýkožrout smrkový a sucho, že podle letokruhů poznáme stáří stromu, že pro strom je důležitá míza, už známe roli lapače lýkožroutů v lese, že pestrokrovečník mravenčí je nepřítelem lýkožroutů, ….Za Lesní pedagogiku přímo v lese děkujeme MAS Brdy – Vltava o.p.s., která nám výuku zprostředkovala a zároveň financovala autobus v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II.
Žáci 3.A a 3.B