Aktuality

Konec listopadu byl pro deváťáky plný exkurzí

Konec listopadu byl pro deváté třídy a pro část osmých tříd ve znamení exkurzí. Blíží se termín podání přihlášek na střední školy, proto jsme se v rámci volby povolání dne 21. 11. vypravili na Letiště Praha. Exkurze byla velmi přínosná, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací - například to, že se na letišti nachází chovná stanice dravců a které letecké společnosti vždy vyžadují, aby dravci byli před jejich přistáním vypuštěni. Dravci mají totiž za úkol zahnat případná hejna jiných ptáků, která by mohla ohrozit přistání. Podívali jsme se i do letištní hasičské stanice, kde jsme obdivovali vozový park. Zanedlouho po naší návštěvě měli hasiči dokonce i výjezd kvůli kapalině na letištní ploše. Viděli jsme i heliport Policie ČR, kde zrovna probíhala údržba vrtule na jedné z helikoptér. Velkým zážitkem bylo i sledování vzletu a přistávání letadel přímo na letištní ploše. Exkurze se nám moc líbila a všem ji vřele doporučujeme.

Hned o pár dní později, v pátek 24. 11., jsme se vypravili do Prahy na veletrh středních škol Schola Pragensis, kde se prezentuje obrovské množství
nejen pražských škol. Ten, kdo si ještě není jistý výběrem školy, zde měl možnost získat spoustu informací nejen od samotných studentů, ale i pedagogů. Ti, co už mají školu vybranou, se zde mohli ujistit, že je jejich výběr ten pravý. Vystavovatelé měli své stánky krásně připravené, některé školy byly velmi kreativní a nabízely například fotokoutek či ochutnávku ve formě jednohubek. Domů jsme se vraceli se spoustou letáčků a s velkým množstvím nově nabitých informací, které jsou důležité pro naši budoucí cestu. Již nyní se těšíme na další akce, které nás čekají v prosinci.

Monika Cieślik