Den techniky na SPŠ v Příbrami

Dne 5. prosince 2022 vyrazila polovina naší třídy 9.C na Den techniky na Střední průmyslovou školu v Příbrami. Byl tam připraven velice zajímavý program o oborech, které se vyučují na této škole. Dostali jsme svého průvodce, který nás provázel po učebnách, kde nám ukazovali svoji techniku jako např. 3D tisk, CNC stroje. Na jednom ze strojů nám vyrobili malého robota z hliníku, měli jsme možnost celý tento proces vidět na vlastní oči. Poté jsme byli v učebně stavebnictví, kde jsme měli možnost vyzkoušet si technické kreslení. Také nám ukázali programy, se kterými pracují, a měli jsme možnost vyzkoušet si tyto programy pod dohledem studentů z 3. ročníků. Po skončení akce jsme odjeli autobusem zpět na Dobříš.
Tato akce byla velice přínosná a doufáme, že podobných akcí bude ještě  více. Nejvíce se nám líbilo IT a 3D tisk.

Jiří Hlinka, Tomáš Havelka, Jakub Krása