Basketbal - okresní kolo - IV. kat. dívky a hoši

Dne 21. 3. 2023 se v Příbrami uskutečnil basketbalový turnaj 8. a 9. tříd dívek. Naši školu reprezentovaly: Anna Cichá, Aneta Drncová 9.A, Julie Moletzová, Eliška Patkaňová, Eliška Roztočilová 9.B, Lea Hoskovcová, Adéla Kiliánová, Rozálie Brostlová 9.C, Jitka Hortenská,
Johana Kujanová 8.A a Barbora Ivanková z 8.B.
Ve skupině se dívky utkaly se ZŠ Březové hory, 2. ZŠ Dobříš, ZŠ Školní, ZŠ Pod Svatou Horou, ZŠ Bratří Čapků a ZŠ Nečín. Dívky odehrály 6 zápasů. I přes velké nasazení se jim podařilo zvítězit pouze v jednom utkání. Nakonec družstvo obsadilo pěkné 6. místo.
Celému týmu děkujeme za reprezentaci školy.
Pavel Hadraba

První jarní čtvrtek jsme vyjeli s chlapci z 8. a 9. ročníků na okresní kolo v basketbalu do Příbrami. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, přičemž z každé postupovaly dva týmy do semifinále. Hned v prvním utkání nás čekal nejtěžší soupeř a budoucí vítěz turnaje domácí 7.ZŠ Příbram, která zaslouženě zvítězila. Další klání už byla vyrovnaná a bojovalo se o každý bod. Našim klukům se podařilo vyhrát další 3 utkání v řadě a tím si zajistili postup na Březové Hory do semifinále. Tam už nás čekali soupeři nad naše síly a celkově jsme obsadili 4. místo.
Naši školu reprezentovali: z 9.C: Matyáš Bartoň a Vojtěch Svoboda, z 9.B: Ondřej Panuška, Ondřej Vitásek, Jan Kutman, Jan Pernica a Jonáš Marek z 9.A: Ondřej Schneider, Lukáš Micka a Jan Černý a z 8.C Štěpán Kvapil. Gratulujeme!
M. Velebil