Aktuality

Voda pro mír

Naše škola se zapojila do iniciativy UNICEFU ke Světovému dni vody, který letos připadl na pátek 22.3. Tento den byl vyhlášen OSN v roce 1993 s hlavním cílem šířit povědomí o problematice nedostatku pitné vody v různých oblastech světa. Letošní motto znělo "Voda pro mír".  OSN se snažila touto akcí upozornit na to, že efektivní správa vodních toků může přispívat k míru v oblastech, kde je nedostatek pitné vody velkým problémem. Letošní Světový den vody se UNICEF ČR rozhodl věnovat Bhútánu, himalájskému království, které roky podporuje. Žáci tuto aktivitu podpořili vymalováním mandaly (zde), která je symbolem podpory míru a ochrany vodních zdrojů. Na zajištění filtračních systémů pro kláštery a zdravotnická střediska, díky kterým budou mít místní děti i zdravotníci přístup k nezávadné vodě, jsme vybrali částku 3 300Kč. Pokud nám počasí dovolí, chtěli bychom celou akci završit u příležitosti oslav Dne Země vytvořením „obří“ mandaly na náměstí Komenského s cílem upozornit veřejnost na to, že pitná voda není samozřejmost. 
Jitka Hadamovská

unicef