Aktuality

V listopadu na „Starce“ proběhla celostátní soutěž Bobřík informatiky

Bobřík informatiky je celorepubliková soutěž na platformě iBobr.cz, která probíhá za podpory Ministerstva školství. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií a klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co jsou to informatické otázky a problémy. Letos byla zaměřena převážně na blokové programování a s tím spojené logické myšlení. První soutěžní týden od 8. 11. proběhl bobřík mezi žáky 4. až 7.ročníku a následující týden se účastnili žáci 8. a 9.ročníku. Vzhledem k tomu, že již od září učíme informatiku dle nového RVP, byla soutěž velmi zajímavým zpestřením a představovala možnost, jak si vyzkoušet nabyté znalosti a dovednosti. A našim žákům se dařilo skvěle! Při slavnostním vyhlášení v aule školy byly vítězům předány diplomy. V kategorii MINI (4. - 5. ročník) soutěžilo celkem 38 žáků. Vítězkou se 176 body se stala Veronika Chourová z 5.A, za ní se umístil na 2. místě se 168 body Jáchym Dušánek ze 4.A a na 3. místě se 165 body Radek Cieślik ze 4.C. V kategorii BENJAMIN (6.- 7. ročník) soutěžilo celkem 59 žáků. Se 192 body zvítězil Antonín Fejk ze 6.A a 2. – 4. místo si mezi sebe rozdělili se 176 body Matyáš Fulín ze 6.C, Tomáš Kubeček ze 7.B a Doubravka Pechová ze 7.C. V kategorii KADET (8. - 9. ročník) soutěžilo celkem 61 žáků. Na 1. místě skončili s celkovým počtem 164 bodů Radka Kubíková a Filip Hemerle (oba 8.C). Hned za nimi byli se 156 body Štěpán Svoboda z 9.B, Patrik Sadovský a Jonáš Hugo Duchek (oba 8.B). Všem výhercům ještě jednou moc gratulujeme!
Monika Cieślik

B1B2