Aktuality

Sazka olympijský víceboj - odznak všestrannosti

Sazka olympijský víceboj, tzv. Odznak všestrannosti, se konal v úterý 5. 4. 2022 ve sportovní hale v Sedlčanech. Celkem se zde utkalo 180 žáků z deseti různých škol z celého okresu. Závodilo se v pěti disciplínách, které prověřovaly všestrannost žáků.

Pětiboj byl složen z následujících disciplín:
Trojskok snožmo
Hod medicinbalem vzad
Skok přes švihadlo po dobu 2 minut – 4 styly
Kliky po dobu 2 minut
Dribling mezi kužely po dobu 2 minut.

Za naši školu soutěžilo jedno družstvo ve složení: Anna Hamerníková, Dominika Housková, Simona Hrazdírová, Sofie Laštovková, Václav Holý, Matěj Menčík – všichni z 5.B,  Marek Houška z 5. A a Alfréd Simuna ze 7.A.

Dále se všestrannosti zúčastnilo 14 jednotlivců: Antonín Fejk a Václav Schneider ze 6.A, Jitka Hortenská, Johana Kujanová, Nela Kšanová a Zuzana Kočí ze 7.A,  Filip Bureš ze 7.C, Lukáš Micka a Ondřej Schneider z 8.A, Aneta Durdilová, Eliška Patkaňová a Eliška Roztočilová z 8.B, Filip Hemerle a Václav Urban z 8.C.

Všichni závodníci si ve svých kategoriích vedli velmi dobře. Družstvo skončilo na nepostupovém 8. místě. Krásné 3. místo ve své kategorii vybojovala Jitka Hortenská.  Na 1. místě se ve svých kategoriích umístili: Ondřej Schneider, Václav Schneider a Matěj Menčík.  V květnu nás čeká krajské kolo odznaku všestrannosti, které se uskuteční na atletickém stadionu ve Slaném. Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.