Rozumíme penězům – projektový den věnovaný finanční gramotnosti

V pátek 21. října byl pro žáky 8.A a 8.B připraven projektový den na téma „Nákup mimo kamenné prodejny“. Tento projektový den jsme mohli uskutečnit na základě zapojení naší školy do programu „Rozumíme penězům“, který vznikl díky dlouhodobé spolupráci MONETA Money Bank a společnosti AISIS.
O výhodách a rizicích nakupování mimo kamenné prodejny s žáky diskutovala paní lektorka Veronika Kalátová, která se především soustředila na práva spojená s nákupem na internetu např. jak správně využívat právo na odstoupení od kupní smlouvy. Osobní bankéřka Michaela Musilová pak hovořila o placení na internetu, správnému zabezpečení účtů, podvodných eshopech, …

Celý projektový den provázela dobrá nálada, žáci se dozvěděli mnoho užitečných informací a zase o něco víc „rozumí penězům“.

K. Sobotková