Aktuality

Postup do krajského kola soutěže Finanční gramotnost

Naše škola se v tomto školním roce poprvé zapojila do soutěže s názvem  Finanční gramotnost, kterou připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) s podporou MŠMT ČR.
Soutěže se zúčastnili žáci 9. ročníků v rámci volitelného předmětu Finanční gramotnost. První školní kolo proběhlo na všech přihlášených školách online formou a žáci v něm soutěžili jako jednotlivci, odpovídali na 20 otázek a po odeslání hotového online testu se ihned
dozvěděli počet dosažených bodů. Na základě těchto výsledků byly z naší školy nominovány do okresního online kola tři žákyně, které zde soutěžily jako jeden tým.  Děvčata Edita Fillová, Tereza Matesová a Zuzana Matesová (všechny z 9.C) dosáhla výborného výsledku a vybojovala postup do krajského kola. V něm je čeká znalostní test a verbální prezentace na předem zadané téma. Pokud dívky uspějí, vydají se na slavnostní finále, které proběhne v prostorách ČNB.
Blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v krajském kole.
Michaela Rumlová

IMG 20220210 133358