Aktuality

Postup do celostátního kola Ekonomické olympiády a do krajského kola soutěže Finanční gramotnost   

Naše škola se v tomto školním roce opět zapojila do Ekonomické olympiády, které se zúčastnili žáci 9. ročníku v rámci volitelného předmětu Finanční gramotnost. Do soutěže Finanční gramotnost se zapojili žáci 5. ročníku ve své kategorii pro 1. st. ZŠ.

Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v České republice. V letošním ročníku bylo otestováno přes 9000 žáků základních škol, ze kterých bylo vybráno pouze 113 postupujících do celostátního finálového kola, které proběhne 15. 5. 2023 v Brně. Žáci soutěžili jako jednotlivci, odpovídali na 20 otázek a po odeslání hotového online testu byla ihned obdržena procentuální úspěšnost jednotlivých žáků. Do celostátního finálového kola se dostal náš žák David Bartoš z 9. B . Davidovi moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí!

První školní kolo Finanční gramotnosti proběhlo na všech přihlášených školách online formou. Žáci soutěžili jako jednotlivci, odpovídali na 20 otázek a po odeslání hotového online testu byl ihned obdržen počet dosažených bodů. Na základě těchto výsledků byli z naší školy nominováni do dalšího online kola, tentokrát již okresního, tři žáci. V této okresní úrovni dosáhli výborného výsledku, soutěžili zde jako jeden tým. Velmi blahopřejeme žákům 5. C: Anetce Hrabákové, Říšovi Landtovi a Pavlovi Skalickému k postupu do krajského kola. Náš tým čeká znalostní test a verbální prezentace na předem zadané téma. Pokud žáci uspějí, vydají se na slavnostní finále, které proběhne v prostorách ČNB. Přejeme mnoho štěstí!

Michaela Rumlová