Aktuality

Okresní kolo olympiády z českého jazyka

Dne 5. dubna jsme se brzy ráno sešly s paní učitelkou Cieślik na autobusové zastávce. Zamířily jsme do Příbrami na češtinářskou olympiádu. V Domě dětí a mládeže na nás čekala obtížná mluvnická část, se kterou jsme si ovšem hravě poradily. Po krátké přestávce přišel na řadu
sloh na téma ‚Povedený či nepovedený aprílový žert”. Toto téma nás velmi bavilo. Kvůli náročnosti opravy slohových prací jsme se hned nedozvěděly výsledky, vydaly jsme se tedy na cestu domů. Na výsledky jsme musely nějakou dobu počkat, nicméně nakonec jsme se
ve velké konkurenci základních škol i víceletých gymnázií umístily na krásných místech - Nina na 8. místě a Terka na 17. místě z celkového počtu 27 žáků. Pokud bude možnost zúčastnit se i za rok, rády ji využijeme.
Tereza Lakomá (8.A) a Nina Kropáčková (8.C)

cj1