Aktuality

Matematické soutěže v prvním pololetí

V průběhu října se uskutečnilo školní kolo Logické olympiády. Tato soutěž je pořádaná Mensou České republiky a je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. V kategorii A2 (2. ročníku) byl nejúspěšnějším řešitelem Dominik Máša ze 2.C. V kategorii  A (3. - 5. ročníku) dosáhl nejlepšího umístění Roman Štajmar ze 3.B a v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) byl z našich žáků nejlepší Filip Hemerle z 9.C.

V listopadu se konalo okresní kolo Pythagoriády, kterého se po úspěšném vyřešení úloh školního kola zúčastnili Zdeněk Pilecký, Nela Kalbáčová a Berta Budínská v kategorii 9. tříd, David Faiereisl a Matyáš Fulín v kategorii 7. tříd a Antonín Panuška a Viktorie Čecháková v kategorii 6. tříd. Nejlepší řešitelkou z naší školy byla Viktorie, která se umístila na děleném 4. místě.

V průběhu měsíce listopadu a prosince řešili vybraní žáci 5. ročníku Matematickou olympiádu pod záštitou MFF UK. Logickými úlohami se nejlépe probojovalo 7 žáků - Jason Sýkora 5. A získal plný počet 36 bodů, Kristýna Landtová z 5. C získala 33 bodů, Matěj Lupták 5. A, Radek Cieslik 5. C, Natálie Brožková 5. B a Kristián Lederer z 5. B získali po 30 bodech a Eva Čiháková z 5. C získala 24 bodů. Našim nejlepším účastníkům držíme palce do dalšího kola.

Kateřina Sobotková a Dominika Vejlupková

 

 

WhatsApp Image 2023 01 26 at 22.05.27