Aktuality

Ekologický pobyt aneb Jsme součástí přírody

První zářijový týden žáci 8. ročníku odjeli na ekologický pobyt do Lučkovic u Blatné. Hned po příjezdu se rozdělili do šesti družstev. Na pět dní se z nich tak stali delfíni, tygři, sloni, klokani, tučňáci a tuleni. Program pro ně připravovali učitelé společně s „ekopomocníky“ z řad deváťáků. Týmy postupně absolvovaly celou řadu soutěží, např. Člověče, nezlob se, Hru na náhodu, Lovce autogramů, Netopýry, Pexetrio, Faunu. Při večerním programu prokázali své herecké dovednosti při hrách My jsme…, Víte, že…, Každý je užitečný. Většina aktivit byla zaměřena na týmovou spolupráci, o čemž svědčí heslo na diplomech: „Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoliv.“
Poděkování za zdárný průběh celého pobytu patří ekoučitelům, ekopomocníkům, zejména pak ekopobyťákům.

J. Hadamovská