Aktuality

Divadelní představení v sedmých ročnících

Během lednových a únorových hodin dějepisu žáci 7. A a 7. B ztvárnili formou divadelních her legendy o sv. Václavovi. Nebyl to snadný úkol, ale sedmáci se ho zhostili skvěle. Procvičili se v psaní divadelních scénářů, dokázali se naučit obsáhlé repliky a někteří se pustili i do výroby kostýmů, kulis a rekvizit. Spolupráce všech účinkujících v rámci jednotlivých týmů byla skvělá. To dokládá i skutečnost, že některé týmy zvládly do hry kromě bezchybného střídání pásma vypravěče a promluv jednotlivých postav zapojit také speciální kulisy pro různá prostředí a zvukové efekty. Žáci se nebáli ani moderního pojetí svatováclavských legend, a tak nás v hoře Blaníku uvítalo stádo růžových plyšových jednorožců a místní kovář si ukoval kladivo z Minecraftu. A že byl v jedné inscenaci místo sv. Václava málem zabit jeho bratr? To se tak někdy stane… 
Děkuji sedmákům za čas, který přípravám věnovali, stálo to za to.
Zuzana Bílková