Den Země na „STARCE“

Oslavy Dne Země každoročně připadají na 22. dubna. Vzhledem k současné situaci jsme bohužel ani tento rok nemohli připravit pro žáky naší školy obvyklou oslavu spojenou s aktivitami v anglickém parku. To ale neznamená, že bychom děti nechali zahálet.  Úkoly se odlišovaly podle věkových kategorií. Ti nejmladší, tj. žáci 1. až 3. třídy, stavěli domečky pro skřítky. Jejich práce prokázaly velkou míru fantazie. Absolutním vítězem této kategorie se stal domeček od Matyáše Durdila ze 3. C. Druhá kategorie, tj. třídy 4. - 6. ročníku, měla za úkol ozdobit nákres Země různými přírodninami, čímž vznikla planeta plná přírodnin. Nejvíce bodů obdržela planeta od skupiny děvčat ze 4. A ve složení Veronika Chourová, Ema Krčmová a Viktorie Čecháková. Nejstarší žáci tvořili obraz přírody pomocí dostupných přírodnin. Také zde se sešla celá řada velmi originálních prací. Porotě se nejvíce líbil obraz Bereniky Zámečníkové ze 7. C. Vybrat nejlepší práce byl velmi tvrdý oříšek. Pětičlenná porota měla opravdu nelehký úkol, rozhodnout se však musela. Podrobné výsledky jednotlivých kategorií naleznete na stránkách školy. Poděkování patří všem dětem, které se do plnění zadaného úkolu zapojily.

Tradiční a důležitou aktivitu spojenou s oslavami Dne Země jsme vynechat nemuseli. Připojili jsme se k akci „Den Země – ukliďme svět odpadků“, kterou zaštiťuje Český svaz ochránců přírody. Jádrem aktivity byl úklid okolí. Žáci uklízeli v okolí svého bydliště sami nebo společně s rodinou, ve dvojicích či ve skupinkách. Třídy prvního stupně, tou dobou již na rotační výuce, se většinou pustily do úklidu společně. Nešlo nám o soutěžní klání, ale o přiložení rukou k dílu a uvědomění si toho, že na našem okolí by nám mělo záležet.

Hadamovská J.

Fotografie spojené s aktivitami ke Dni Země naleznete zde:

1. místo - Adriana Melicharová 1.r.
2. místo - Bedřichová Adéla 1.r.
3. místo - Lukáš Dušek 1.r.
1. místo - Eliška Páleníková, Ema Lundáková 2.r.
2. místo - Míša 2.r.
3. místo - Tereza Karasová 2.r.
1. místo - Matyáš Durdil 3.r.
3. místo - Adam Čanda 3.r.
1. místo - Veronika Chourová, Ema Krčmová, Viktorie Čecháková 4.r.
2. místo - Anna Hamerníková, Pavlína Melicharová 4.r.
3. místo - Lukáš Janota, Václav Kuchař, Jakub Truneček 4.r.
1. místo - Lucie Menčíková, Bedřichová Am., Šustrová, Vázlerová 5.r.
2. místo - Ema Kocálová, Bedřichová Ag. 5.r.
3. místo - Plechingerová Denisa, Slavíková Adriana, Svobodová Kateřina 5.r.
1. místo - Sophia M. Křížková 6.r.
2. místo - Tobiáš Rezek 6.r.
3. místo - Adam Dvořák 6.r.
3. místo - Tomáš Hrazdíra 6.r.
1. místo - Zámečníková B. 7.r.
2. místo - Kosejková A. 7.r.
3. místo - Kalbáčová Nela 7.r.
1. místo - Karolína Radová 8. a 9.r.
3. místo - Jan Haspekl 8. a 9.r.
1. A
1.D