Aktuality

Biologická olympiáda

V lednu a únoru proběhlo školní kolo biologické olympiády. V kategorii 6. a 7. ročníků soutěžilo 21 žáků, v kategorii 8. a 9. ročníků 20 žáků. Soutěžící nejprve napsali kontrolní test, pak následovalo poznávání rostlin a živočichů. Nejúspěšnějších 10 řešitelů z každé kategorie muselo ještě absolvovat laboratorní úkol. Teprve poté bylo zřejmé, kdo bude reprezentovat školu v okresním kole, které se uskutečnilo na konci března a v polovině dubna v Příbrami. Všichni postupující museli před začátkem okresního kola splnit vstupní úkol, věnovat se studijním materiálům na stránkách biologické olympiády.
V mladší kategorii do dalších bojů postoupili Kropáčková Inka ze 6. A, Senftová Ema ze 7. A a Honzálek Ludvík ze 7. C, který si ve velké konkurenci nejen žáků základních škol, ale i studentů víceletých gymnázií, vedl více než výborně. Umístil se na konečném 6.místě. gratulujeme. V kategorii
starších žáků si ve školním kole nejlépe vedly Labudová Adéla, Lakomá Tereza, obě z 8. A, a Kubíková Radka z 9.C. První jmenovaná se umístila v první polovině výsledkové listiny okresního kola.
Děkujeme jim za čas, který přípravě věnovali a také za vzornou reprezentaci školy.
Hadamovská Jitka

IMG 20230330 120654

IMG 20230417 122314