Aktuality

Bezpečně v kyberprostoru

Vážení rodiče,

v současné době, kdy kvůli online výuce děti tráví hodně času na internetu, je stále aktuálnější jejich bezpečný pobyt v tomto prostředí. Předkládáme Vám proto zajímavé materiály Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, které se touto tematikou zabývají:

Bezpečně v kyber! - přehledně a srozumitelně jsou představena témata spojená s online bezpečností v kyberprostoru. Materiál odpovídá na otázky, které si rodič klade nejčastěji, nabízí doporučení a rady

Doporučení pro rodiče: Hrejte bezpečně

Doporučení pro rodiče: Sledujte, co děti sledují

Další informace najdete na již představených stránkách www.kpbi.cz, které jsou určeny dětem i rodičům. Na nich kromě důležitých informací můžete zhlédnout i zajímavá videa s touto tematikou.

Pro nejmenší děti doporučuji stránky ww.ovce.sk, kde jsou prostřednictvím animovaného seriálu děti seznámeny s nebezpečím internetu.

 Eva Skalická, školní metodik prevence