Aktuality

Basketbalový turnaj -  okresní kolo 6. a 7.r.

Poslední březnové úterý za vytrvalého sněžení  vyrazily naše dívky ze 6. a 7. ročníku na okresní kolo v basketbalu do Příbrami. Tentokrát jsme byli zařazení do skupiny na Březové Hory, kde jsme sehráli tři skupinová utkání. Hned v prvním se nám postavil velice vyrovnaný soupeř z Rožmitálu, který jsme po nervy drásající koncovce dokázali udolat. Druhé utkání bylo jednoznačnou záležitostí ze strany domácí basketbalové školy, a tak jsme v posledním klání bojovali o postup ze druhého místa s týmem bratří Čapků. Po skvělém obratu ve druhé polovině se děvčatům podařilo zvítězit a postoupit tak do semifinále. Tam už se nám postavili soupeři ze špice druhé skupiny, kteří hráli nad naše síly, a tak jsme se umístili na 4. místě. Za naši školu hrály: Veronika Chourová ze 6.B, Sára Rajská, Evelína Kujanová a Stela Hemerlová z 6.A a Veronika Jánská, Karolína Šimonová, Veronika Wojnarová, Tea Černá, Adéla Dragounová a Kateřina Svobodová ze 7.C. Všem děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!
Matěj Velebil

Dne 30. března 2023 se v Příbrami uskutečnil basketbalový turnaj 6.a 7. tříd chlapců. Naši školu reprezentovali: Filip Šantora 7.B, Antonín Panuška, Václav Holý, Dominik Romba, Adam Simuna, Filip Jedlička 6.B, Marek Houška, Viktor Marek, Šimon Krejčí a Vojta Soukup 6.A.
Ve skupině jsme sehráli čtyři utkání. První zápas jsme odehráli se ZŠ Rožmitál, který skončil remízou 6:6. Ve druhém zápase nás čekal nejsilnější tým skupiny a favorit soutěže ze ZŠ Školní. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a kluci bojovali až do konce. Nakonec, ale soupeři podlehli 11:8. Třetí zápas se ZŠ Jiráskovy sady byl pro nás vítězný. Soupeře jsme porazili 9:3. V posledním zápase, který rozhodl o druhém postupujícím jsme se utkali se ZŠ Bratří Čapků. Tento zápas, ale chlapcům nevyšel a prohráli 12:6. Nakonec obsadilo družstvo 4. místo ve skupině. Přesto děkujeme chlapcům za bojovnost a reprezentaci školy.
Pavel Hadraba