Důležitá upozornění

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2024/2025

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2024/2025 naleznete zde (ke stažení v PDF).

Slovo závěrem:

Vážení rodiče, zákonní zástupci uchazečů o přijetí k povinné školní docházce pro školní rok 2024/2025.
Jménem Základní školy Dobříš, Komenského nám. 35, okres Příbram, děkuji Vám všem, kteří jste nám projevili důvěru a požádali o přijetí Vašeho dítěte k povinné školní docházce.
Počet žádostí znovu vysoce překročil předpokládanou kapacitu 1. ročníku pro následující školní rok (pro školní rok 2024/2025 byla kapacita 1. ročníku zveřejněna na úřední desce školy
dne 10.11.2023 - celkem 75 dětí). O přijetí požádalo 123 uchazečů. Přijato bylo 75 uchazečů trvale bytem Dobříš. Kapacita budoucího 1. ročníku je naplněna na 100 %.
Obracím se s prosbou na rodiče (zákonné zástupce) přijatých žáků: Zvolíte-li pro zahájení povinné školní docházky svého dítěte, i přes přijetí na naši základní školu, základní školu jinou, sdělte nám prosím tuto skutečnost co nejdříve. Uvolněním kapacity 1. ročníku tak umožníte přijetí uchazečů, kteří z důvodu 100% naplnění kapacity přijati být nemohli.

Jaroslav Motejlek