Biologická olympiáda 2024

Biologická olympiáda patří k soutěžím, kterých se škola pravidelně zúčastňuje. Od ledna do února probíhalo školní kolo. V kategorii 6. a 7. ročníků soutěžilo 27 žáků, v kategorii 8. a 9. ročníků 26 žáků. Žáci nejprve napsali kontrolní test, pak následovalo poznávání rostlin a živočichů. Soutěžící museli ještě absolvovat laboratorní úkol zaměřený na praktické dovednosti při mikroskopování. Teprve poté bylo zřejmé, kdo bude reprezentovat školu v okresním kole v Příbrami. V mladší kategorii do dalších bojů postoupili Lucie Cibochová ze 7. B, Inka Kropáčková a Jakub Truneček ze 7. A. V kategorii starších žáků si nejlépe vedli Adéla Labudová z 9.A, Ema Senftová z 8.A a Ludvík Honzálek z 8. C.   Postupující museli nejprve vypracovat vstupní úkol, aby se mohli okresního kola zúčastnit. Většinu z nich zaujal úkol tvorby kvarteta listnatých stromů (zde), pouze Inka si vybrala chov listonoha (zde). V okresním kole, které probíhalo 19. 3. (starší kategorie) a 22. 4. (mladší kategorie), se naši žáci neztratili.  Nejlépe si vedl Ludvík Honzálek, který obsadil 5. místo a od postupu do krajského kola ho dělil pouhý bod.

Děkujeme všem za účast a reprezentaci školy. Těšíme se na příští školní rok.

Hadamovská Jitka